czwartek, 5 kwietnia 2012

Pomysły na wielkanocne dekoracje stołu

Wielkanoc tuż przed nami, więc warto byłoby się już zastanowić nad świątecznymi dekoracjami. Przygotowałyśmy dla Was kilka podpatrzonych pomysłów na proste i efektowne ozdoby wielkanocnego stołu:)
Po pierwsze świeczniki- kto powiedział, że pasują do nich jedynie klasyczne, długie świece? Doskonale sprawdzą się świeczki w kształcie jaj. Poprzeplatane kilkoma gałązkami ulubionych krzewów lub kwiatów będą stanowiły piękną dekorację. Zamiast świeczek w kształcie jaj można użyć kolorowych wydmuszek, trzeba jednak pamiętać aby dobrze umocować je w takim świeczniku.


Druga propozycja to doniczki, wazony lub po prostu duże szklanki wypełnione kolorowymi kamyczkami lub wydmuszkami z przepiórczych jajeczek. Kilka kwiatków i przewiązana wokoło wstążka dodadzą im uroku i świątecznego charakteru. Bardzo proste,a efekt gwarantowany:


Kieliszki do jajek także mogą wystąpić na naszych stołach w bardziej dekoracyjnej formie, w postaci małych wazoników. Wypełnione krótko ciętymi kwiatami stworzą eleganckie, wiosenne bukieciki, które można dodatkowo poukładać na paterze do ciasta i stworzyć zachwycającą kompozycję.

A jeśli już o kieliszkach mowa, zwykły kieliszek do wódki też może się przydać. Piękny gerber i zwykły tea-light przewiązany wstążką w połączeniu z nim stworzą prześliczne mini świeczniki-wazoniki. Można je poukładać na stole w obok siebie lub przy każdym nakryciu.

A poniżej banalny sposób na zabawne ułożenie serwetki:) Zwijamy ją w rulon, obwijamy nią jajko i przewiązujemy na górze wstążką. Łatwo i szybko otrzymamy wesołego królika, który genialnie udekoruje stół:)

Dla bardziej ambitnych osób mamy instrukcję składania, dostojnego i eleganckiego królika z serwetki. Jednak my jeszcze nie ogarnęłyśmy do końca jak to zrobić... Może poniższa instrukcja dla Was będzie bardziej czytelna :D Bo króliczek na prawdę robi wrażenie na talerzu!

3 komentarze:

  1. Świetne ; D Naprawde coś fajnego

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne ; D Naprawde coś fajnego

    OdpowiedzUsuń
  3. Super pomysł z tą serwetką polecam robiłam tak w tamtym roku :) I goście byli podekstytowani i była super zabawa ,ze składaniem królików

    OdpowiedzUsuń