wtorek, 20 marca 2012

Designerskie zestawy do sushi

Ostatnimi czasy sushi staje się coraz bardziej popularne w Polsce. Nie tylko chętniej odwiedzamy egzotyczne restauracje, aby zasmakować tego japońskiego przysmaku, ale i coraz częściej wykonujemy je w domu, gdyż wcale nie jest to takie trudne jakby się wydawało, a w supermarketach półki uginają się wręcz od rozmaitych produktów do niego potrzebnych. Jak więc, zatem serwować przygotowane samodzielnie sushi? Może macie jakieś swoje, wypróbowane pomysły?
Dla tak zakłopotanych jak my, przedstawiamy kilka gotowych propozycji designerskich naczyń do sushi:

Powyżej ciekawa, nowoczesna tacka z drewna bambusowego Legnoart Cobe. Idealnie oddaje orientalny klimat, a do tego pasuje do każdego wnętrza. W zestawie z nią są dwie miseczki na sosy oraz pałeczki, które posiadają swoje miejsca w specjalnych zagłębieniach na powierzchni tacki. To nasz numer 1!!!

Na zdjęciu niżej natomiast, coś bardziej stylowego i eleganckiego, czyli dwa porcelanowe talerzyki marki Blomus, ze specjalnymi podstawkami na pałeczki. Jest to troszkę wersja mini, na sushi jako niewielką przekąskę. Może i niezbyt praktyczne, ale trzeba przyznać, że niesamowicie gustowne. To nasz typ na prezent!


I na koniec jeszcze coś prawdziwie japońskiego, czyli zestawy naczyń ze strony gdzie można znaleźć wszystko wszystko do sushi - MySushiSet. Poniżej zdjęcia kompletów, które nam najbardziej przypadły do gustu. Są niezwykle orientalne, ale łagodne wzory nadają im ciepła i kobiecego charakteru:)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz