sobota, 3 września 2016

Sposób na bezpieczne i eleganckie przyjęcie dla twojego dziecka

Pokażemy ci sposoby na bezpieczne i zarazem eleganckie przyjęcie dla dziecka
Jeżeli chcesz stworzyć przyjęcie dla dziecka musisz pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach. Wiesz dobrze, jaką tendencję do brudzenia siebie i wszystkiego wokół mają dzieci.
Przyjęcie wymaga od ciebie nie tylko odporności psychicznej ale profilaktycznych metod tworzenia strefy dziecięcej. Przede wszystkim musisz pamiętać o bezpieczeństwie dzieci. Nic nie może mieć rogów ostrych, wszystko musi być regulowane, a do tego antypoślizgowe i najlepiej - nie szklane.  Jednak to nie jedyne aspekty, na które należy zwrócić uwagę organizując przyjęcie dla dzieci.

Regulacja przedmiotów

Podczas przyjęcia przyjdą do ciebie i twojej pociechy dzieci o różnym wzroście. Wobec tego stolik, który wybierzesz, musi posiadać możliwość regulacji wysokości, tak samo krzesełka.

Bezpieczeństwo

Wszystkie krzesła, jak i stoliki powinny być solidnie wykonane. Najlepiej sprawdziłyby się te z drewna. Krzesełka i stoliki powinny być zaokrąglone na końcach rogów. Unikniesz niepotrzebnych kłopotów i zmartwień. Dzieci z całą pewnością będą bezpieczne i nie będą przeżywały traumy.

Aranżacja stołu

W następnej kolejności warto zadbać o odpowiednie ułożenie zastawy stołowej, sztućców i innych dodatków na stole. Pamiętaj o tym, aby obrus był dobrze przytwierdzony do blatu. W ten sposób unikniesz sytuacji, gdy dziecko niechcący pociągnie za materiał i przewróci leżące na nim talerze i inne przedmioty. 

Naczynia i sztućce układaj  w taki sposób, aby każde dziecko miało do nich pełny dostęp bez konieczności podnoszenia się z krzesła. Zadbaj również o to, aby dzieci miały odpowiednią ilość miejsca wokół talerza czy pomiędzy krzesłami. W ten sposób nie będą trącały się nawzajem podczas spożywania posiłków czy odchodzenia od stołu. 

Nie zapomnij też o stylowych dekoracjach. Wszelkiego rodzaju kolorowe kokardki, żelki w miseczkach, stylowe karafki na lemoniadę, owocowe ozdoby na talerzykach w fantazyjne wzory będą ładnym dopełnieniem aranżacji stołu.

Stylowe przyjęcie to nie miejsce na plastikowe sztućce czy tekturowe talerzyki. Warto zadbać o to, aby dzieci poczuły się wyjątkowo, dlatego zamiast "grillowej zastawy" postaw na stole elegancką, porcelanową zastawę oraz specjalne sztućce dla dzieci. Obecnie tego typu naczynia doskonale sprawdzą się w czasie przyjęć z okazji urodzin, imienin, świąt i innych ważnych wydarzeń rodzinnych.

 

Bezpieczna przestrzeń

 Kluczowe będzie również zabezpieczenie całej przestrzeni, w której poruszać się będą dzieci. Jeśli będzie to przyjęcie w ogrodzie, pamiętaj o tym, aby dzieci nie mogły samodzielnie opuścić terenu.  Usuń też wszelkie potencjalnie niebezpieczne urządzenia, jak np. kosiarkę, narzędzia ogrodowe, a także poinformuj je, gdzie znajduje się strefa zabawy, spożywania posiłków oraz którędy mogą się dostać do toalety.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz