środa, 24 maja 2017

Praktyczne półki kuchenne - jakie i gdzie?Kuchnia to pomieszczenie, w którym powinniśmy mieć porządek. Dzięki temu łatwiej się gotuje, wszystko jest na swoim miejscu, a kuchnia staje się dla nas miejscem, w którym chętnie przebywamy. Dobrze dobrane szafki kuchenne, półki, kosze i systemy to postawa praktycznej kuchni.

Dobry projekt kuchniAby zaprojektować kuchnię marzeń ważne, by zastanowić się jaki tryb życia prowadzimy oraz czego oczekujemy w efekcie końcowym. Dobrze dobrana zabudowa kuchenna sprawia, że w kuchni jesteśmy w stanie utrzymać ład i porządek. Kiedy urządzamy swoją kuchnię, należy wydzielić trzy podstawowe strefy. Pierwszą strefą jest ta do gotowania, kolejna strefa to ta do zmywania i trzecia do przechowywania. W każdej z tych stref przechowujemy odpowiednie przedmioty, które ułatwiają naszą pracę w kuchni. Dlatego ważne jest, by wydzielić sobie potrzebną ilość miejsca na przechowywanie.

Praktyczne półki kuchenneObok zabudowy szafkowej dobrym rozwiązaniem jest wykonanie kilku półek w naszej kuchni. Dzięki temu możemy mieć najczęściej używane przedmioty zawsze pod ręką. Półki kuchenne usytuowane w odpowiednich miejscach są do tego idealne. Możemy je wykonać nad miejscem, w którym gotujemy wodę i trzymać na nich ulubioną kawę, herbatę czy kubki. Półki wykonane nad płytą kuchenną to miejsce gdzie warto przechowywać podstawowe przyprawy, olej, oliwę, czy sztućce villeroy&boch. Dzięki temu jest nam o wiele łatwiej i szybciej gotować nasze ulubione potrawy. Półki powinny być spójne z naszymi szafkami, by jak najlepiej wtopiły się w otoczenie. Ważne jest również, by często je sprzątać, gdyż półki szybko się kurzą.

Półki kuchenne sprawiają, że kuchnia wydaje się przytulniejsza i mniej surowa. Mogą stanowić ciekawą ozdobę tego pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem jest również podświetlenie krawędzi półki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz