poniedziałek, 16 sierpnia 2010

Kwiaty na stole!

Nic tak pięknie nie zdobi stołu jak świeże kwiaty. Mamy teraz lato, więc w naszych ogródkach i na łąkach rośnie mnóstwo pięknych roślin, które mogą stanowić doskonałą dekorację każdego domu. Wystarczy tylko popołudniowy spacer i trochę wyobraźni, aby stworzyć niepowtarzalną kompozycję. Osobiście preferuję subtelność i minimalizm w różnego rodzaju ozdobach i dodatkach, dlatego w tym wypadku wystarczy mi kilka pięknych kwiatów i elegancki wazon. Popularna marka Menu proponuje nowoczesny wazon Galerie. Jest bardzo prosty, a jednocześnie niezwykle designerski dlatego każda roślina wygląda w nim olśniewająco.
Znalazłam w sieci mnóstwo propozycji na przepiękne kompozycje z jego użyciem. Doskonale prezentują się w nim zarówno pojedyńcze kwiaty jak i całe bukiety. Dodatkowym atutem tego wazonu jest fakt, że jest on podwójny, więc może być używany jako jedno naczynie, albo jako dwa zupełnie osobne wazony. Daje to jeszcze więcej możliwości jego zastosowania przy projektowaniu pięknych dekoracji.
Na zdjęciu poniżej widać ciekawy pomysł wykorzystania wazonu, gdy nie będziemy mieć pod ręką świeżych kwiatów. Do wewnętrznego naczynia wystarczy włożyć świeczkę, a w przestrzeń pomiędzy nim a naczyniem zewnętrznym, należy wlać wodę lub jakiś kolorowy płyn. Efekt jest zniewalający- powstaje wrażenie jakby ogień płonął w wodzie!

Równie zachwycający efekt można uzyskać bawiąc się poziomami wody w naczyniach i dowolnym delikatnym akcentem (w tym wypadku różą).

Możliwości jest oczywiście o wiele więcej. W wazonie można umieścić niemalże wszystko, co akurat znajdziecie pod ręką. Reszta już tylko zależy od waszej kreatywności! Mnie osobiście najbardziej urzekły kompozycje z wykorzystaniem rozmaitych gałązek, które przedstawiam poniżej.. :)
Jak Wam się podobają.. ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz