czwartek, 18 listopada 2010

Oryginalne karafki do wina

Piękna karafka do wina jest wspaniałą ozdobą przyjęcia lub spotkania z przyjaciółmi. Jest praktyczna, wygodna w użyciu i wnosi na stół mnóstwo elegancji, dlatego przedstawię wam dzisiaj niespotykane i niezwykle oryginalne karafki do wina.

Na początek trzy karafki, a każda z nich zachwycająca. Pierwsza od lewej posiada formę dzbanka, ale z lekko wygiętą szyjką, która przypomina trochę łabędzia;) Druga posiada interesujący i orientalny kształt, być może inspirowany sztuką wschodu. Na uwagę zasługuje jej prosty uchwyt, przełamujący owale karafki. Trzecia, czyli ta z prawej, jest najbardziej minimalistyczna, ale także efektowna. Zamiast tradycyjnej rączki, posiada w swej formie wygodny otwór na palec, ułatwiający chwytanie i nalewanie.

A po niżej coś, co zaskoczyło mnie najbardziej! Karafka z wygiętą i zwiniętą szyjką. Wygląda dzięki temu jakby w ogóle nie była wykonana ze szkła, ale z delikatnego plastiku lub nawet folii. Wspaniała forma i świetny pomysł projektanta.

Dla lubiących prostotę i elegancję, idealne będą klasyczne i bardzo stylowe karafki o szerokim, spłaszczonym dnie i wąskiej, długiej szyjce. Najlepiej wydobywają pełnię aromatu wina i wspaniale prezentują się na stole.

I jeszcze na koniec nie mogłam się oprzeć, aby wam pokazać karafkę w kształcie kieliszka. Wygodny dziubek ułatwi nalewanie wina, a jej niespotykana forma będzie cudownie wyglądać w otoczeniu innych kieliszków do wina. Z jednej strony jest może zabawna, ale naprawdę stylowo się prezentuje. Z pewnością przykuje uwagę zaproszonych gości.1 komentarz:

  1. Fajny design który urozmaici każde wnętrze. Mieszanie rożnych styli daje nam niepowtarzalny widok dlatego proponuję również stare karafki które posiadają tak zwaną duszę
    http://sklep.antykwariusz.poznan.pl

    OdpowiedzUsuń