poniedziałek, 28 marca 2011

Herbatka w nowoczesnym wydaniu

Tradycyjna forma we współczesnym wydaniu króluje na naszych stolach od dłuższego czasu i nic w tym dziwnego, bo takie zestawienie zawsze jest świeże, a jednak znajome i bezpieczne. Takie "odświeżenie" pięknie podkreślają okazałe naczynia, np. takie jak dzbanki do kawy lub herbaty. Nas oczarował dzbanek do herbaty ze stali szlachetnej firmy Auerhahn, z podgrzewaczem w zestawie.
Na pierwszy rzut oka jest niezwykle nowoczesny i minimalistyczny w formie. Jednak jak się uważnie przyjrzeć to widać w nim współczesną wersję porcelanowego dzbanka na herbatę, pochodzącego z krajów dalekiego wschodu. Orientalne, azjatyckie kształty wspaniale komponują się z chłodną i stylową stalą szlachetną. Całość jest bardzo elegancka i z pewnością będzie zauważalną dekoracją każdego stołu. Do tego dzbanka idealnie pasują proste, porcelanowe filiżanki o półokrągłej formie, trochę łagodząc i przełamując jego design.

3 komentarze:

  1. cudo, bardzo pomyslowe zreszta:)

    OdpowiedzUsuń
  2. No to teraz będę przeszukiwać sklepy, żeby taki dzbanuszek znaleźć:) Mam szklany z podgrzewaczem, ale ten jest dużo ładniejszy - z tego herbata będzie lepiej smakowała. Pozdrawiam wiosennie

    OdpowiedzUsuń
  3. Mamy nadzieję, że herbatka będzie przepyszna:) Cieszymy się, że dzbanek też wpadł Wam w oko:) Pozdrawiamy cieplutko!

    OdpowiedzUsuń