czwartek, 23 czerwca 2016

Designerskie miski


Wielu osobom miski kojarzą się z produktem tanim i niewyrafinowanym, który można kupić za grosze w dużych ilościach. Jednak designerskie miski, misy, patery czy koszyki mogą być elegancką ozdobą stołu, kuchni czy salonu. W  kolekcjach dostępnych w polskich sklepach znajdziemy miski, które mają nie tylko praktyczne, ale i estetyczne zastosowanie. Niektóre z nich to prawdziwe małe dzieła sztuki użytkowej. Mogą mieć nietypowe kształty lub kolory, na pierwszy rzut oka bardziej przypominać awangardową rzeźbę niż miskę. Jakie designerskie miski znajdziemy w polskich sklepach?


Miski marki Menu z kolekcji Dropp


Warto zwrócić uwagę na przykład na miski z kolekcji Dropp. Wyglądają one jak kolorowe krople farby, które spadały w dół i rozbiły się o powierzchnię stołu. To bardzo ciekawy i estetyczny pomysł na podanie owoców, przekąsek czy pieczywa. Miski Dropp wykonane są z silikonu - dzięki temu nie stłuką się, są lekkie i wysokiej jakości. Możemy je zakupić w wielu różnych kolorach. Z pewnością będą dobrze prezentowały się z nowoczesną zastawą, zarówno taką w zdecydowanych, intensywnych barwach, jak i białą.

Villeroy & Boch


W kolekcjach Villeroy & Boch znajdziemy duży wybór designerskich misek z wysokiej jakości szkła lub porcelany. W przeciwieństwie do misek z kolekcji Dropp są one w bardziej klasyczne, zachwycają prostotą i elegancją. Są bogate w motywy kwiatowe, roślinne i folklorystyczne, rustykalne. Łatwo dopasujemy je do starej porcelanowej zastawy, jaką wielu z nas ma w domu.
Miska z kolekcji Villeroy&Boch Anmut Bloom

Polecamy: stylowe miseczki do dipów, miski ceramiczne na sałatę i wiele innych akcesoriów z kolekcji Villeroy and Boch
Wybór designerskich misek w polskich sklepach jest naprawdę szeroki. Możemy znaleźć bardzo proste, minimalistyczne, lecz eleganckie, te w awangardowych kształtach, przypominających bardziej awangardowe rzeźby czy fantazyjne dekoracje, po klasyczne. Warto przeglądać oferty sklepów i szukać interesujących wzorów.
Taka designerska miska  doskonale sprawdzi się zarówno jako ozdoba naszego domu, jak i wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz