poniedziałek, 19 grudnia 2016

Filiżanki do kawy


W dzisiejszych czasach rozwój nowych technologii osiąga bardzo wysoki poziom. Stwarza to sytuację, w której ludzie są zmuszeni do coraz dłuższej i cięższej pracy, co z pewnością odbija się negatywnie na ich zdrowiu. Dodatkowo, ciągła praca jest bardzo męcząca, dlatego też warto mieć przerwę na napój, który każdy lubi i sprawia, iż "stajemy na nogi" po długotrwałym wysiłku czy to psychicznym czy fizycznym.

Kawa - cudowny wynalazek


Kawa została przywieziona w XIII lub XIV wieku przez kupców arabskich do Jemenu, gdzie do dziś jest ona najdroższa. Opracowano tam metodę preparowania nasion przez prażenie oraz wytwarzanie z nich napoju, który stał się powszechny w całej Arabii. Można by pisać o kawie bardzo długo, lecz skupić się należy na czym innym.

Człowiek jako istota żywa, potrzebuje wręcz odpoczynku. Nie może pracować bez chwili wytchnienia, ponieważ spada jego produktywność w pewnym momencie. Ważne są również różne przyjęcia organizowane czy to firmowo czy prywatne. Kawa jest nierozłącznym elementem udanego bankietu. Jak prawidłowo ją podać?

Espresso - mała czarna ale wydajna!


Espresso jest kawą o dużej zawartości kofeiny z małym dodatkiem wody. Nie stosuje się również tutaj mleka, ponieważ łagodzi ono smak i efekt działania. Prawidłowo jest podawać je w małych filiżankach sprawiających, iż napój ten nabiera swojego stylu. Filiżanki do espresso można praktycznie wszędzie.

Niebo w gębie, czyli frappe


Frappe jest z kolei dużą kawą, do której dolewa się różnych syropów, słodzików, dodaje się bitą śmietanę i płatki czekolady. Ilość składników wymusza podawanie jej w wysokich szklankach, dodając długą łyżkę lub słomkę.


Cappucino - najlżejsza kawa


Cappuccino (jak wiadomo) jest to kawa najsłabsza z dostępnych na runku. Jej smak jest jednocześnie niezrównany z żadnym innym napojem tego rodzaju. Najlepiej jest podawać je w filiżankach ceramicznych, ponieważ zawiera swoją własną pianę, a prawidłowe spożywanie to delektowanie się smakiem tego specyfiku.

1 komentarz:

  1. Uwielbiam swoje dwie kawki dziennie. Poranna i popołudniowa smakują zupełnie inaczej choć to ta sama kawa w tym samym kubku.

    OdpowiedzUsuń