sobota, 9 lipca 2016

Porcelana stołowa na eleganckie przyjęcie

Zastawa stołowa to bardzo ważna kwestia podczas wszelkiego rodzaju eleganckich przyjęć i wytwornych kolacji. Wszystkie elementy powinny przede wszystkim do siebie pasować, a także być odpowiednio zestawione z obrusem i serwetkami.Talerze,półmiski i nie tylko

Ponadczasowa jest klasyczna porcelana w kolorze białym z złotym lub srebrnym, delikatnym paseczkiem. Pasuje w zasadzie na każdą okazję. Nie oznacza to jednak, że nie sprawdzi się inna zastawa. Jednak w trakcie bardzo eleganckich uroczystości najlepszym rozwiązaniem  są talerze i półmiski utrzymane w jasnej kolorystyce.

Biel pasuje w zasadzie do wszystkiego, a bardziej kolorowe komplety lepiej zostawić na inne, mniej zobowiązujące okazje. Wszystkie elementy powinny do siebie pasować. Zawsze najbardziej  wytwornie prezentuje się porcelana.
Przed zakupem trzeba jednak dokładnie przyjrzeć się czy na zastawie nie znajdują się rysy, które wyglądają mało estetycznie.

Sztućce

Sztućce muszą pochodzić z jednego kompletu. Nie muszą być złote czy srebrne, ale powinny zostać wcześniej dokładnie wypolerowanie. Niedopuszczalne są bowiem ślady rdzy i inne plamy. Można je dopasować stylistycznie do reszty. Jeśli porcelana utrzymana jest w stylu retro, sztućce również mogą być bogato zdobione. W sytuacji jednak gdy zastawa jest minimalistyczna i nowoczesna, reszta także powinna być nieco skromniejsza.

A kieliszki?

Najlepiej sprawdzają się kieliszki proste i zupełnie gładkie. Dzięki temu wino prezentuje się w nich doskonale.  Również i one powinny zostać uprzednio dokładne wypolerowane. Wszelkie zacieki i ślady palców prezentują się mało elegancko.

Jakie marki?

Warto stawiać przede wszystkim na polskich producentów, którzy działają na rynku z sukcesem od wielu lat. Dużą popularnością cieszą się produkty marki Chodzież, Lubiana czy Ćmielów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz